O nas

O nas

Nasza firma zajmuje się obsługą przewodów kominowych od wielu lat. Z racji dostosowania się do potrzeb klienta oraz innowacyjnych produktów, które wchodzą na Rynek Europejski wprowadziliśmy Innowacyjne Elastyczne Wkłady Kominowe FuranFlex na Rynek Polski do przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

Jedną z wielu przyczyn zaczadzeń są nieszczelne przewody kominowe. Powstające wykwity plam na ścianie kominowej w mieszkaniu, uwalniający się nieprzyjemny zapach stęchlizny o słodkim posmaku, w końcu dym, czad i pożar komina, kto z nas nie spotkał się z tym, a są to jedne z nielicznych efektów ubocznych nieszczelności przewodów kominowych. Wielu z nas, ogrzewając swoje domy lekceważy prawidłową konserwację przewodów kominowych, nieregularnie czyszcząc je i zaniedbując okresowe przeglądy.

Uszczelnianie kominów wykonywane jest wieloma dostępnymi metodami.
Klasyczne wkłady ceramiczne, rury kwasoodporne i żaroodporne, szlamowanie komina oraz nowa technologia: Elastyczne Wkłady Kominowe FuranFlex. Są to wkłady kompozytowe, m.in. z włókna szklanego, żywicy i kewlaru.
FuranFlex jest alternatywą dla dotychczas stosowanych metod walki z nieszczelnym kominem.

Elastyczny wkład w formie węża strażackiego, pod wpływem temperatury utwardza się i przyjmuje dowolny kształt przewodu kominowego. Przy tradycyjnych, okrągłych wkładach kominowych, włożenie wkładu bez rozkucia komina jest niemożliwe. Przy tej technologii krzywe kominy, kształt czy wymiar wewnętrzny, nie stanowią przeszkody do prawidłowego uszczelnienia wnętrza przewodu kominowego, gwarantując bezpieczne użytkowanie komina.

FuranFlex to wkłady kominowe o najmniej inwazyjnym sposobie montażu.

  • Instalacja zajmuje zaledwie parę godzin
  • Bez rozkucia i uciążliwych robót budowlanych
  • W przypadku budynków wielorodzinnych nie wymaga obecności lokatorów w całym pionie kominowym jedynie lokal, którego uszczelnienie dotyczy
  • FuranFlex gwarantuje uszczelnienie komina na na całej długości i daje 100% szczelność
  • Na życzenie klienta po montażu wydajemy protokół umożliwiający użytkowanie uszczelnionego komina

Firma TERMO KOMIN jest prężnie rozwijającym się dystrybutorem wkładów kominowych Furanflex. Wykonujemy uszczelnianie przewodów kominowych na terenie całej Polski:
Bielsko-BiałaKatowiceSosnowiec, Kraków, Zakopane, Poznań, Wrocław, Opole, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Gdańsk.
Wykonujemy kompleksową obsługę kominową . U nas otrzymacie Państwo solidne uszczelnienie komina.

Firma TERMO KOMIN sp. z o.o.
Spółka komandytowa

OFICJALNY DYSTRYBUTOR I MONTAŻYSTA systemu FuranFlex w Polsce.


ul. M. Grażyńskiego 108
43-300 Bielsko-Biała
NIP: 5472163203
REGON: 365010524
Odwiedź nasz profil na Facebooku!
Kontakt

Centrala: +48 511 032 461
Dział handlowy: +48 533 330 062
Mistrz kominiarski: +48 602 254 683
Mail

info@furanflex-polska.pl
biuro@termokomin.pl